مالیات

اطلاع رسانی صحیح به مودیان از اولویت های امور مالیاتی استان(بوشهر)

مدیر کل امور مالیاتی بوشهر گفت:

اطلاع رسانی صحیح به مودیان از اولویت های امور مالیاتی استان(بوشهر)

مدیر کل امور مالیاتی استان بوشهر اظهار داشت: اطلاع رسانی صحیح و دقیق به مودیان مالیاتی  در خصوص انجام تکالیف قانونی آنان از اولویت های امور مالیاتی استان است.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، رستمی، مدیر کل امور مالیاتی بوشهر با اشاره به این که بخشی از درآمدهای استان از محل درآمدهای مالیاتی تامین و صرف توسعه و آبادانی استان می شود افزود: در سال ۱۴۰۰ بیش از ۸ هزار میلیارد تومان مالیات در استان وصول شد که حدود ۸ درصد از درآمد مالیاتی کشور را شامل می‌شود.

رستمی افزود: در سال گذشته ۱۰۵ درصد درآمدهای مالیاتی پیش‌‌بینی شده در استان  محقق شد و میزان آن نسبت به سال پیش از آن افزایش ۵۰ درصدی داشت که جزو ۱۱ استان برتر کشور از نظر درآمدهای مالیاتی قرار داریم.

مدیر کل امور مالیاتی بوشهر گفت: سهم پیش‌بینی شده برای درآمدهای مالیاتی در استان در سال جاری ۱۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته افزایش ۵۰ درصدی داشته است.
رستمی در ادامه با بیان این که نرخ تورم و حذف برخی از معافیت‌های مالیاتی از جمله در منطقه ویژه انرژی پارس، از دلایل افزایش سهم پیش‌بینی شده است، از مردم استان درخواست کرد به امور مالیاتی اعتماد داشته باشند و بدانند که بخش عمده‌ای از مالیاتی که آنها پرداخت می‌کنند، صرف توسعه زیرساخت‏هاو آبادانی استان می‌شود.
وی هم چنین افزود: در شرایط اعمال تحریم‌های ظالمانه نفتی علیه کشور، منابع مالی مورد نیاز بسیاری از پروژه‌های شهری و روستایی، حقوق کارمندان، خدمات بهداشتی و بسیاری دیگر از بخش‌ها از محل درآمدهای مالیاتی تامین می‌شود.
رستمی با اشاره به مبارزه با فرار مالیاتی تاکید کرد: تا کنون از همه ظرفیت‌های قانونی برای مقابله با این پدیده استفاده کرده‌ایم و فرار مالیاتی به طور خاص در استان در زمینه کارت‌های بازرگانی اتفاق می‌افتد به این معنی که برخی سودجو با پرداخت مبلغی اندک به افراد با نام‌ آنها کارت می‌گیرند اما این دارنده کارت سودی از آن نمی‌برد.
مدیرکل امورمالیاتی استان بوشهر در خاتمه خاطرنشان کرد: با فعال شدن “سامانه پایانه‏های فروشگاهی” که امید می‌رود تا پیش از نیمه نخست سال راه‌اندازی شود، بسیاری از مصداق‌های فرار مالیاتی به سادگی شناسایی می‌شود و هر گونه دریافت و پرداخت به حساب فروشگاه‌ها رصد و موجب کاهش فرار مالیاتی می‏شود.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.