مالیات

برقراری عدالت مالیاتی با تمرکز برداده محوری(سمنان)

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان:

برقراری عدالت مالیاتی با تمرکز برداده محوری(سمنان)

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان بررسی داده‌های بانکی را از مهم‌ترین عوامل شفاف‌سازی مبادلات اقتصادی و مطالبه عادلانه مالیات عنوان کرد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، جواد انوری، مدیرکل امور مالیاتی سمنان گفت: رصد تراکنش‌ها، نقش مهمی در شفاف‌سازی فعالیت‌های اقتصادی و برقراری عدالت مالیاتی خواهد داشت و تشخیص صحیح مالیات بر اساس شواهد و قرائن، موجب رضایت‌مندی مؤدیان و کاهش فرار مالیاتی می‌شود.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان تصریح کرد: وصول همراه با اصول مالیات و تحقق اهداف سازمان امور مالیاتی کشور همواره سرلوحه کار اداره کل امور مالیاتی استان بوده و در این راستا رسیدگی به تراکنش‌های بانکی می‌تواند در این زمینه مؤثر باشد و موجب عدالت مالیاتی می‌گردد.

انوری خاطرنشان کرد: رسیدگی به تراکنش‌های مشکوک بانکی منجر به کشف هرگونه فعالیت زیرزمینی اقتصادی می‌شود و افراد بیشتری زیر چتر نظام مالیاتی کشور قرار می‌گیرند.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان با تأکید بر برنامه‌ریزی دقیق و مدون جهت دریافت معوقات مالیاتی در سال ۱۴۰۱ گفت:  دریافت معوقات مالیاتی بر اساس برنامه‌ریزی پیش‌بینی‌شده و تحقق عدالت مالیاتی از اولویت‌های اداره کل امور مالیاتی استان می‌باشد که کلیه پرسنل در سطح استان با جدیت و با استفاده از کلیه ظرفیت‌های قانونی در جهت تحقق برنامه‌های راهبری ابلاغ‌شده بر اساس برنامه زمان‌بندی اقدام می‌نمایند.

انوری با اشاره به تلاش در جهت بهبود و رفع نواقص، بر لزوم تسریع در رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی در کوتاه‌ترین زمان ممکن تأکید کرد و ابراز امیدواری کرد، با تلاش، کوشش، همگرایی و مدیریت پرسنل باتجربه و متخصص در اداره کل شاهد تحقق درآمدهای مالیاتی در سطح استان خواهیم بود.

انوری با اشاره به تشکیل کمیته ویژه تراکنش‌های بانکی و برگزاری جلسات مدون در جهت رسیدگی به تراکنش‌های بانکی مشکوک عنوان کرد: در سال ۱۴۰۰، ۱۵ جلسه پیرامون موضوع مذکور تشکیل گردیده که بر این اساس در حال تکمیل بانک‌های اطلاعاتی لازم در جهت پیشگیری از هرگونه فرار مالیاتی و شفاف‌سازی فعالیت‌های اقتصادی هستیم.

مدیرکل امور مالیاتی استان سمنان با اشاره به وصول مالیات بر پایه عدالت و انصاف، بر لزوم توسعه ظرفیت‌ها و پایه‌های مالیاتی، شناسایی مؤدیان جدید، مبارزه با فرار مالیاتی، واحدیابی‏های مؤثر و مبارزه جدی و مقابله با سوءاستفاده از کارت‌های بازرگانی تأکید کرد.

انوری، ضمن تشکر و قدردانی از کلیه پرسنل اداره کل امور مالیاتی استان عنوان کرد: پرسنل خدوم و زحمتکش امور مالیاتی استان سمنان همواره در جهت تحقق اهداف نظام مالیاتی گام برداشته و ضمن رعایت انصاف و عدالت مالیاتی در جهت وصول حقوق حقه دولت گام برمی‌دارند.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.