مالیات

 رشد ۶۳ درصدی پرداخت عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها در استان (سمنان)

مدیر کل امور مالیاتی سمنان خبرداد:

 رشد ۶۳ درصدی پرداخت عوارض مالیات بر ارزش افزوده به شهرداری ها در استان (سمنان)

مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان از رشد ۶۳ درصدی عوارض مالیات بر ارزش افزوده پرداختی به شهرداریها و دهیاریهای استان در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال گذشته خبر داد و عنوان کرد : بخش مهمی از درآمد شهرداری ها و دهیاری ها از محل مالیات بر ارزش افزوده تأمین می شود که از طریق سازمان امور مالیاتی به شهرداری ها و دهیاری ها اختصاص داده می شود.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، انوری، مدیرکل امورمالیاتی سمنان، با اعلام این خبر گفت :  در سال ۱۴۰۰ مجموع مبلغ واریزی به حساب شهرداریها، فرمانداریها و دهیاریهای سطح استان بالغ بر دویست و هشتاد و شش میلیارد تومان می باشد .

انوری  با اشاره به لزوم تبیین نتایج ملموس پرداخت مالیات در خدمت رسانی و توسعه شهری به مردم ،بر ضرورت گسترش فرهنگ مالیاتی در بین آحاد مردم تاکید نمود و افزود: در سال ۱۴۰۰ بیش از دویست و نوزده میلیارد تومان  به حساب شهرداریها،  بیش از ۵۵ میلیارد تومان به حساب دهیاریها،  بیش از ۱۲ میلیارد تومان به حساب فرمانداریها و  بیش از ۹۴۱ میلیون تومان به حساب اداره کل امور عشایر استان سمنان بر اساس قانون توزیع ، واریز شده است و این مبالغ در کل نسبت به سال گذشته ۶۳ درصد افزایش داشته است .

مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان تصریح کرد : عوارض وصول شده مالیات بر ارزش افزوده در هر شهر و یا منطقه ای صرفا جهت عمران و آبادانی همان منطقه مصرف می گردد که این امر گویای این واقعیت است که تلاش شهروندان هر منطقه در تحقق درآمدهای مالیاتی رابطه مستقیمی با توسعه و پیشرفت آن شهر خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه یک درصد از محل عوارض ارزش افزوده به حوزه سلامت اختصاص می‌یابد، گفت : درآمد‌های حاصل از مالیات بر ارزش افزوده نقش موثری در تحول نظام سلامت به‌خصوص در مناطق محروم، روستاییان و عشایر ایفا می کند ودر همین راستا در سال ۱۴۰۰ مبلغی به این بخش اختصاص یافته که در ارتقای بخش بهداشت و سلامت استان موثرخواهد بود .

انوری با بیان اینکه مالیات یکی از مولفه های تامین درآمد و مدیریت اقتصادی برای دولت ها در کشورهای پیشرفته و درحال توسعه است، تاکید کرد: امروزه در کشورهای توسعه یافته نزدیک به ۱۰۰ درصد درآمدهای دولت از محل دریافت مالیات محقق می‌شود .

مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان اظهار امیدواری کرد ، با راه‌اندازی یک نظام مالیاتی منظم، دقیق و هوشمند و اعتماد مردم به نظام مالیاتی قطعا شاهد توسعه و آبادانی استان خواهیم بود .

انوری با اشاره به هوشمند سازی نظام مالیاتی و اجرای طرح جامع مالیاتی گفت : راه اندازی طرح جامع مالیاتی و بانک اطلاعاتی هوشمند از دستاوردهای نظام مالیاتی محسوب می‌شود که با اجرای این طرح و هوشمندکردن نظام مالیاتی با ایجاد سامانه‌ها و بانک‌های اطلاعاتی، اطلاعات شفاف مالی و درآمدی افراد رصد و منابع مالیاتی جدید شناسایی می‌شود.

مدیر کل امور مالیاتی استان سمنان ضمن تاکید بر اجرای عدالت مالیاتی در استان خاطر نشان کرد : کسب رضایتمندی مودیان مالیاتی از طریق برقراری عدالت مالیاتی، شناسایی درآمدهای مشمول مالیات و کاهش فرار مالیاتی نیز همواره مدنظر است.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.