مشاوره مدیریت و استراتژی

یک گروه مشاوره حرفه‌ای در زمینه‌های مختلفی خدمات ارائه می‌دهد. ممکن است یک فرد تنها به عنوان مشاور تنها در یک حیطه خاص توانایی و تخصص داشته باشد، اما وقتی چند مشاور زبده که در زمینه‌های مختلف تبحر دارند، در کنار هم جمع می‌شوند، می‌توانند در زمینه‌های مختلف نظر خود را ارائه دهند.

چنین گروهی در زمینه‌های مختلف از جمله مالی، مالیات، مدیریت کسب و کار، رهبری سازمان و … تخصص دارند و می‌توانند در این زمینه‌ها مشاوره دهند. گروه مشاورین مالیاتی کارگشا، با چندین سال سابقه در زمینه مشاوره، به شما کمک می‌کنند تا بهترین تصمیم‌ها را برای مدیریت کسب و کار خود بگیرید. در این مقاله می‌خواهیم در مورد مشاوره مدییرت و استراتژی صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

مشاوره در حوزه مدیریت چیست؟

قبل از هر چیز بگذارید مشاوره را تعریف کنیم. منظور از مشاوره، همکاری و همفکری، رای گیری و دریافت نظر تخصصی دیگران به منظور انتخاب یک راه برای انجام کار، حل مسئله، مشکل و کنترل شرایط است. در صورتی که بخواهیم مشاوره را به عنوان یک بسته کامل در نظر بگیریم، در این بسته فعالیت‌هایی مثل مصاحبه، ارزیابی، ارائه راهکار، تحلیل شرایط، راهنمایی و یاری رسانی وجود دارد.

تا به اینجا تعریفی از مشاوره را مطرح کردیم. اما مشاوره مدیریت چیست؟

اگر بخواهیم صادق باشیم، مشاوره مدیریت نوعی خدمت محسوب می‌شود. خدمتی از نوع راهنمایی که به شرکت‌ها کمک می‌کند تا فرصتی برای شناسایی مسائل مربوط به کسب و کار خود داشته باشند و آن‌ها را تحلیل کنند. شخص مشاور به شرایط شرکت و سازمان دقت می‌کند و با توجه به این شرایط، پیشنهادات و راه حل‌هایی ارائه می‌دهد.

کارفرما می‌تواند این توصیه‌ها را تایید کند و در همین راستا از مشاور برای اجرای پیشنهادات کمک بگیرد. سازمانی که از تجربیات تیم مشاوره کاربلد کمک بگیرد، مسیر موفقیت را طی خواهد کرد.

مشاوره مدیریت در زمینه‌های زیر فعالیت می‌کند:

 • ارائه راه حل‌های کاربردی کسب و کار به شرکت‌ها و سازمان‌ها
 • کمک به سازمان‌ها برای تحلیل استراتژی‌های کسب و کار
 • پیشنهاداتی به کارآفرینان و مدیران کسب و کار
 • ارائه خدمات مشاوره به رهبران شرکت‌ها، دولت‌ها، سازمان‌ها و مراکز غیرانتفاعی

 

توانایی‌های خدمات مشاوره مدیریت

یک تیم مشاوره توانایی‌های خاصی دارد. این تیم باید تخصص و مهارت کافی در مورد موضوعات مختلف مالی، حقوقی، مالیات و مدیریت را داشته باشد. از آنجایی که افراد یک سازمان نمی‌توانند در همه زمینه‌ها اطلاعات داشته باشند و به مشاوره احتیاج دارند، کمک گرفتن از افراد زبده و کاربلد اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

تیم مشاوره معمولا به فعالیت‌های زیر کمک می‌کند:

  •  برنامه ریزی فعالیت‌ها
  •  ارائه توصیه‌های لازم
  • حمایت و پیشنهاد در امور مربوط به نیروی انسانی
  • مدیریت مالی
  • بازرسی
  • تحلیل سیستم
  • تحقیقات بازار
  • طراحی محصول
  • برنامه‌ریزی بلند مدت
  • اثربخشی سازمانی
  • امنیت توسعه منابع انسانی

 

مشاور مدیریت چه وظایفی دارد؟

فردی که به عنوان مشاور مدیریت فعالیت می‌کند، به مدیران ارشد کمک می‌کند تا بهترین راه‌ها را برای بهبود سازمان و افزایش عملکرد سازمان انتخاب کنند. در این زمینه راه‌کارهایی برای

 • افزایش سودآوری و درآمد
 • کاهش هزینه‌ها
 • تدوین استراتژی‌های مفید و جدید
 • توسعه محصولات
 • جذب، آموزش و ارتقای نیروهای انسانی

برخی از مشاوران با شرکت‌ها به صورت قراردادی و برخی دیگر به صورت رسمی همکاری می‌کنند. البته اکثر همکاری‌ها به صورت قراردادی است و یک مشاور ممکن است همزمان به چند سازمان مشاوره بدهد. مشاوران تخصص بالایی دارند، اما ممکن است نتوانند به تنهایی از پس یک شرکت بربیایند. به همین دلیل گاهی اوقات به صورت گروهی فعالیت می‌کنند و مشاوره می‌دهند. 

مثلا شرکتی که در زمینه توسعه بزرگراه و آزادراه فعالیت می‌کند، به مشاوران مختلفی در زمینه‌های

 • حمل و نقل
 • فرهنگی
 • برنامه‌ریزی شهری و عمرانی

احتیاج دارد تا پروژه از ابعاد مختلف بررسی شده و به بهترین نحو انجام شود.

لاری گرینر مشاوره مدیریت را به این صورت معنی می‌کند:

خدمتی که توسط اشخاص با تجربه، متخصص و آموزش دیده انجام می‌شود. این افراد به صورت عینی و مستقل به بررسی، تجزیه و تحلیل مسائل سازمان می‌پردازند و راه حل‌هایی ارائه می‌دهند. در صورتی که سازمان مورد نظر بخواهد، راه حل‌ها را پیاده سازی هم می‌کنند.

 

مشاور مدیر با مدیر اجرایی چه تفاوت‌هایی دارد؟

شاید با خودتان فکر کنید که آیا مدیر توانایی کافی برای تصمیم گیری و پیشبرد کارها ندارد؟ چرا باید از یک نفر دیگر مشاوره بگیرد؟ آیا نمی‌تواند خودش همین نقش را ایفا کند؟

پاسخ سوال‌ در این است که نقش این دو کاملا با یکدیگر فرق دارد و هر یک تاثیرات متفاوتی بر جای می‌گذارند. مشاور فردی است که روی افراد یا کل سازمان تاثیر می‌گذارد، اما قدرتی برای کارهای اجرایی یا تصمیم‌گیری‌ها ندارد. این فرد راهنمایی‌های لازم را به مدیر می‌دهد. اما مدیر شخصا مسئول تصمیم‌گیری و اجرای کارها است.

یکی دیگر از تفاوت‌های مشاور با مدیر در این است که مشاور جزو اعضای اصلی سازمان در کارهای اجرایی نیست و به نوعی از بالا و دور به مسائل و مشکلات نگاه می‌کند. به همین دلیل می‌تواند به روشنی مسائل را ببیند و راهکارهای خوبی ارائه دهد.

دیدگاه مستقلی که مشاور دارد، کمک می‌کند تا سازمان به طور واضح به دنبال حل مسئله باشد و از جهت گیری‌های احتمالی دور بماند.

وظایف مشاور مدیریت در طول اجرای پروژه

براد هلفند، یکی از سرشناس ترین مشاوران مدیریت می‌گوید:

مشاور مدیریت به این صورت است که یک چاقوی همه کاره سوییسی از انواع راه حل‌ها را داشته باشید و از آن برای کار با مشتری استفاده کنید. بیشتر مشاوران مدیریت در یک مقطع زمانی روی تعداد محدودی پروژه تمرکز می‌کنند و حتی گاهی اوقات تنها یک پروژه بزرگ دارند. به این صورت می‌توانند بهتر روی نیازهای مشتری تمرکز کنند.

در آغاز، وقت زیادی صرف شناسایی بیزینس مشتری می‌شود. یعنی در شروع یک پروژه، بیشتر زمان صرف شناخت کسب و کار مشتری می‌شود. یعنی وقت زیادی به انجام مصاحبه و جمع‌آوری اطلاعات می‌گذرد. علاوه بر این اطلاعات به دست آمده را تجزیه و تحلیل می‌کنند و آن‌ها را به داده‌هایی قابل درک برای سازمان تبدیل می‌کنند.

همانطور که یک پزشک باید در هر زمان و مکان برای ارائه خدمات به دیگران آماده باشد، مشاور نیز محدودیت زمان و مکان ندارد. یعنی ممکن است در روزهای تعطیل هفته یا ساعاتی که اصلا فکرش را نمی‌کنید، مجبور به پاسخ دادن به تماس‌ها و ارائه راه حل باشد.

مدیر کسب و کار به مشاوری احتیاج دارد که در مسیر رسیدن به اهداف و موفقیت به او کمک کرده و او را راهنمایی کند. به همین دلیل مشاور باید از همه جوانب کسب و کارها اطلاع داشته باشد و دانش خود را به روز کند. تا در صورت بروز هر گونه مشکل، بتواند راه حل درستی برای اصلاح امور پیدا کند.

مهارت‌های لازم برای ارائه مشاوره مدیریت موثر

برای ارائه بهترین پیشنهادات و راه حل‌ها به دانشی بیش از مشاوره نیاز دارید. فرد یا تیمی که به عنوان مشاور مدیریت فعالیت می‌کند، باید کلکسیونی از تخصص‌های مختلف باشد تا بتواند بهترین راه حل‌ها را ارائه دهد. در ادامه مهم‌ترین مهارت‌های یک مشاور را بررسی می‌کنیم.

دانش کافی در زمینه مشاوره کسب و کار

یک فرد یا تیم که به عنوان مشاور فعالیت می‌کند، باید در زمینه تخصصی خود کاملا مسلط باشد. مثلا اگر در زمینه حقوقی یا مالی مشاوره می‌دهد، تمام پیچ و خم‌های کار را بداند و دانش کافی برای ارائه پیشنهادات داشته باشد.

تجربه عملی، یکی از ویژگی‌های مهم مشاوره مدیریت

یک تیم مشاوره خوب، باید آنقدر تجربه داشته باشد که برای هر مشکلی که به وجود می‌آید، راه حلی ارائه دهد. یک مشاور کسی نیست که تنها حرف‌های قشنگ و تاثیرگذار می‌زند، بلکه کسی است که می‌داند در مواقع بحران سازمان را به چه سمتی هدایت کند. حرف زدن کار راحتی است، اما مهم عمل کردن است.

خیلی از افراد هستند که سخنرانی‌های پرشوری انجام می‌دهند، اما در وقت عمل نمی‌توانند راه حل‌های خوبی ارائه دهند. مشاوری که انتخاب می‌کنید باید کارهای عملی زیادی انجام داده باشد تا دغدغه‌ها را به خوبی درک کند و بتواند بهترین پیشنهادات را ارائه دهد.

توجیه تصمیمات مدیریت و قبول مسئولیت

گاهی اوقات مدیران تصمیماتی می‌گیرند که ممکن است مخالفانی در سازمان داشته باشد. در این شرایط از مشاوران می‌خواهند این تصمیمات را تایید کرده و آن‌ها را برای مخالفان توجیه کنند. به این صورت کارمندان بهتر همکاری می‌کنند، اما مسئولیت مشاور هم بیشتر می‌شود. چون باید بار مسئولیت تصمیمات مدیریت را بر دوش بکشد.  

داشتن مهارت‌های عملی

یک تیم مشاوره خوب، تیمی است که نحوه اجرای کارها را می‌داند و می‌تواند دانش خود را به صورت عملی پیاده سازی کند. این تیم‌ها معمولا مشکلات سازمان را در زمان کمتری حل می‌کنند و به شرکت‌های بزرگ مشاوره می‌دهند.

ارائه خدمات مشاوره مدیریت به طور مستقل، آزاد یا فریلنسری

با افزایش کسب و کارها و اهمیت رقابت در دنیای بیزنس، کمک گرفتن از مشاوران مدیریت ضروری به نظر می‌رسد. برخی از مشاوران خدمات خود را به صورت آزاد و برخی وابسته به شرکت‌ها انجام می‌دهند. یعنی برخی توسط شرکت‌های مشاور استخدام می‌شوند و به صورت تیمی کار می‌کنند. برخی دیگر تیم‌های مستقل خود را با همکاران تشکیل می‌دهند و برخی دیگر هم به صورت فریلنسری و همزمان با چندین شرکت همکاری می‌کنند.

نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که ۲۰% از افراد فعال در این زمینه، به صورت فریلنسر کار می‌کنند و برخی هم پس از چند سال کار کردن در شرکت‌ها، کسب و کار خود را راه می‌اندازند و شرکت‌های کوچک مشاوره تاسیس می‌کنند.

 مشاورانی که به صورت مستقل فعالیت می‌کنند، خودشان زمان کار، مکان کار و میزان دستمزد را تعیین می‌کنند. حتی ممکن است در مورد یافتن مشتری اوضاع سخت‌تری داشته باشند، اما باز هم درآمدشان برای خودشان خواهد بود و مجبور نیستند از شرکت حقوق بگیرند. پیشرفت کاری و افزایش دستمزد آن‌ها به تجربه و توانایی آن‌ها در خدمت‌رسانی به مشتریان است.

پیشرفت در این زمینه هیچ انتهایی ندارد. هر چه مشاوران تجربه‌های بیشتری داشته باشند، پروژه‌های بزرگ‌تر و بهتری به آن‌ها داده می‌شود و درآمد بهتری خواهند داشت.

مراحل مشاوره مدیریت

هر کاری یک سری اصول و مراحل دارد. مشاوره هم از این قضیه مستثنی نیست. فرد یا تیمی که به کسب و کارها مشاوره می‌دهد، باید اصول این کار را بداند تا بهترین عملکرد را داشته باشد. در ادامه مراحل لازم برای ارائه بهترین مشاوره به کسب و کارها را با هم بررسی می‌کنیم.

تجزیه و تحلیل فعالیت‌های سازمانی

مشاور برای ارائه توصیه‌های موثر به تجزیه و تحلیل سازمان احتیاج دارد. بهتر است عملکرد درون و بیرون سازمان را بررسی کند تا بتواند با دید باز راه حل‌هایی ارائه دهد. علاوه بر این اگر با بخش‌های مختلف سازمان آشنا باشد، می‌تواند قسمت‌های پویا و ایستای شرکت را بشناسد و برای بهبود اوضاع تلاش کند.

به هر حال شرکت‌ها ساز و کار مختلفی دارند. ممکن است تیم به یک شرکت بازرگانی مشاوره دهد یا کارخانه تولیدی. به هر حال باید شناخت کلی و سپس جزئی از ساختار شرکت داشته باشد.

برگزاری جلسات

مرحله بعدی پس از تجزیه و تحلیل سازمان، برگزاری جلسه با اعضای مسئول سازمان است. در این جلسات اهداف بررسی می‌شوند و وظایف هر بخش از سازمان هم مشخص می‌شود. در ادامه نقاط قوت و ضعف هر یک نیز مطرح می‌شود و وظایف اعضا مشخص می‌شود.

برنامه‌ریزی توسط مشاوره مدیریت

در مرحله بعدی، نوبت به برنامه ریزی دقیق برای انجام کارها است. مشاور یک برنامه دقیق تنظیم می‌کند و طبق آن، کارها جلو می‌رود.

تصمیم‌گیری‌های دشوار و ایجاد تغییرات در سازمان

گاهی اوقات مدیران توانایی گرفتن تصمیمات سخت را ندارند و در این مورد تعلل می‌کنند. اینجا است که مشاوران به کمک آن‌ها می‌آیند تا بگویند لازم است چه تصمیماتی بگیرند و چه تغییراتی اعمال کنند.

مشاور باید به مدیر آمادگی دهد و در مورد تغییرات به او توصیه‌هایی کند. علاوه بر این مشاور برای گرفتن تصمیمات سخت و دشوار مانند افزایش تعداد نیرو یا تعدیل نیرو، افزایش حقوق، فروش بخشی از سهام و … به مدیر کمک می‌کند.

نظارت بر کارهای سازمان

وظیفه بعدی مشاور این است که بر کارهای شرکت نظارت کند. اینکه برنامه‌ریزی‌ها به درستی پیش بروند و کارها طبق اصول انجام شود. گرچه مدری هم بر کارها نظارت و مدیریت می‌کند، اما نظارت مشاور هم به بهتر شدن روند کارها کمک می‌کند.

آموزش انواع مهارت‌ها به پرسنل

در نهایت مشاور می‌تواند با آموزش دادن به مدیر، کارمندان و پرسنل، بخش زیادی از مهارت‌های خود را به آن‌ها منتقل کند. به این صورت آموخته‌های خود را دوره می‌کند و مدیران هم تجربه‌های کاری آن‌ها را فرا می‌گیرند.

مشاوره مدیریت چه کاربردی برای کسب و کارها دارد؟

تا به اینجا در مورد وظایف مشاور مدیریت صحبت کردیم. فرد یا تیمی که تحت این عنوان فعالیت می‌کند، به سازمان‌ها کمک می‌کند تا عملکرد بهتری در حل مسائل داشته و مسیر درستی برای رسیدن به اهداف انتخاب کنند. مشاوران معمولا راهکارهایی ارائه می‌دهند که در سطوح بزرگ بین المللی مورد استفاده قرار گرفته‌اند و نتیجه داده‌اند.کسب و کارها در اوضاع بحرانی و حتی در اوضاع معمولی هم به مشورت نیاز دارند تا بتوانند بهترین عملکرد را در بین رقبا داشته باشند.

اگر هنوز کسب و کار خود را راه نینداخته‌اید و در فکر تاسیس یک استارتاپ هستید، پیشنهاد می‌کنیم با یک تیم کاربلد مشورت کنید. اینطوری مسیرهای اشتباه را انتخاب نمی‌کنید و در بین انبوهی از رقبا، به موفقیت نزدیک‌تر می‌شوید. اگر بدون راهنمایی‌های فردی با تجربه وارد کار شوید، بازار به شما رحم نمی‌کند و سریع حذف می‌شوید. به همین دلیل به تیمی حرفه‌ای برای مشورت نیاز دارید.

پیشنهاد می‌دهیم برای شروع کسب و کار با حل مسائل و مشکلات بیزینس خود با گروه مشاورین کارگشا مشورت کنید. این تیم با چندین سال سابقه در زمینه‌های مختلف مالی، حقوقی، مالیات و مدیریت، آماده همکاری با شما است. برای برقراری ارتباط می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۸۴۲۳۸۰۹ و ۰۳۱۴۲۷۴۴۴۰۰ تماس بگیرید یا از پشتیبانی سایت کمک بگیرید.

به خصوص اگر قرار است به تازگی کسب و کار و استارتاپ خود را راه بیندازید، باید از قبل با یک مشاور صحبت کنید تا از تجربیات او برای جلوگیری از ضررهای زیاد استفاده کنید. هر گونه اشتباهی که در این مسیر مرتکب شوید، شما را به سمت شکست و ضررهای مالی سوق می‌دهد. برای تیم‌سازی، بستن قراردادهای کاری، استخدام افراد و موارد دیگر به مشاوره با فردی کاربلد احتیاج دارید. بنابراین این موضوع را جدی بگیرید تا همیشه بهترین تصمیم را در رابطه با مسائل مختلف بگیرید.

معایب عدم استفاده از مشاوره مدیریت کسب و کار

کسب و کارهایی که بدون اطلاع از بازار، بدون مشورت و سنجش اوضاع شروع به کار می‌کنند، مجبور هستند همه چیز را خودشان تجربه کنند. شکست‌های زیادی بخورند تا از اتفاقات درس بگیرند و تازه به دنبال راه حل باشند. اما کمک گرفتن از مشاور کمک می‌کند بدون اینکه ضرر زیادی ببینید، کار خود را بهترین نحو شروع کنید و ادامه دهید.

 مشاوران در حوزه‌های مختلفی فعالیت می‌کنند. زمینه‌هایی مانند:

 • مدیریت بازاریابی و فروش
 •  مدیریت منابع انسانی
 • مدیریت بازاریابی بین الملل
 • مدیریت بازاریابی اینترنتی یا دیجیتال مارکتینگ
 •  مدیریت توسعه کسب و کار
 • مدیریت برند و برندینگ
 • مدیریت تجارت بین الملل
 • مديريت تحول استراتژيك

مورد آخری یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین حیطه‌های کاری مشاوران است. آن‌ها در این زمینه به مدیران توصیه‌هایی ارائه می‌دهند و با ارائه استراتژی‌های مدیریتی به صاحبان کسب و کار کمک می‌کنند.

مشاوره مدیریت و مشاوره مدیریت استراتژیک چه فرقی دارند؟

مدیریت استراتژی، تفاوت زیادی با سایر پارادایم‌های علم مدیریت دارد. تفاوت آن هم در خود کلمه “استراتژی” است. در در مدیریت استراتژیک، همه جنبه‌های مدیریت حول استراتژی‌های شرکت بوده و با هم هماهنگی دارند. در عین حال استراتژی تعاریف متنوعی دارد که به صورت:

 • استراتژی به عنوان طرح
 • استراتژی به عنوان نیرنگ
 • استراتژی به عنوان الگو
 • استراتژی به عنوان موقعیت
 • و استراتژی به عنوان نگرش

مطرح می‌شوند.

تعریف مدیریت استراتژیک

منظور از مدیریت استراتژیک، پروسه‌ای تضمينی برای رسیدن به اهداف، ماموریت و چشم اندازهای سازمان با استفاده از استراتژی‌های مناسب است.

به این صورت استراتژی مناسب برای شرکت در یک زمان خاص، بر اساس نیازهای سازمان مشخص می‌شود. پروسه مدیریت استراتژیک، ۶ مرحله متوالی و مستمر دارد:

 1. شناسایی محيط
 2. مشخص کردن جهت‌ سازمان
 3. مشخص کردن اهداف
 4. تعيين و تدوين استراتژي‌ها
 5. بسترسازي و اجراي استراتژي‌ها
 6. و كنترل استراتژي‌ها

تعریف برنامه‌ریزی استراتژیک

منظور از برنامه‌ریزی استراتژیک، پروسه بررسی موقعیت کنونی و مسیر پیش روی شرکت، تعیین اهداف و ایجاد استراتژی برای اندازه گیری و برسسی نتایج و رسیدن به اهداف است.

مزایای استفاده از مشاوره مدیریت استراتژیک

مدیریت استراتژیك به شما کمک میکند تا فرآیندها را به صورت خلاقانه و جدیدی اجرا کنید و منفعلانه عمل نکنید. ابتکار عمل در شرکت داشته باشید و آینده بهتری برای سازمان خود داشته باشید.

استراتژی به اهداف و آرمان‌های شرکت توجه می‌کند و بر اساس ارزش‌ها و چشم‌ انداز آن‌ها را تعیین می‌کند. بنابراین وقتی مدیر ادعای داشتن استراتژی در کسب و کار را دارد، باید بتواند چشم انداز سازمان خود را برای ۳-۵ سال آینده و پس از آن تعریف کند.

در غیر این صورت نمی‌توان گفت با یک سازمان استراتژیک رو به رو هستیم. زیرا خود مدیران هم نمی‌دانند قرار است چه اتفاقی در آینده رخ دهد. علاوه بر این وقتی استراتژی تعریف می‌شود، مسیر عملکرد و اقدام هم تعیین می‌شود. در واقع مدیران و پرسنل می‌دانند که از چه راهی برای رسیدن به اهداف و آرمان‌های سازمان استفاده کنند و گام‌های لازم را بدانند.

از طرف دیگر استراتژی همراه با تعریف و تخصیص منابع است. در واقع بعد از این که متوجه شدیم هدف‌ها چیست و قرار است چطور در مسیر رسیدن به هدف قدم برداریم، باید منابع مالی، امکانات و نیروی انسانی را مشخص کنیم. سپس ببینیم تا چه حد به آن‌ها دسترسی داریم.

عوامل مهم برای موفقیت سازمان‌ها

 • ارائه تحلیل‌های جامع
 • بررسی تمامی ابعاد موثر در سازمان
 •  تنظیم و تدوین استراتژی‌های مناسب بر اساس مزیت‌های رقابتی
 • فرهنگ سازی مدیریت استراتژیک در شرکت  
 • در نظر گرفتن مدیریت استراتژیک به عنوان وظیفه توسط مدیران
 • اجرای مدیریت استراتژیک در شرکت به صورت یک پروسهسازماندهی بر اساس استراتژی‌ها
 • و همراستا کردن استراتژی‌ها و فرآیندهای جاری سازمان

خدمات مشاوره مدیریت و مدیریت استراتژیک

همانطور که دیدید، دریافت خدمات مشاوره به نفع کسب و کارها است. تیم های مشاوره با تمرکز روی این موضوع به کسب و کارها کمک می‌کنند تا برنامه‌ریزی‌های بهتری داشته باشند، استراتژی‌های درست را تشخیص دهند و آن‌ها را پیاده‌سازی کنند و ساختار فرآیندها را مدیریت کنند.

گروه مشاورین کارگشا با ارائه خدمات تخصصی در این زمینه و با به کارگیری تیمی کاربلد و متخصص در زمینه مدیریت استراتژیک، به شما کمک می‌کند تا در مسیر درست برای ارتقای کسب و کارتان قدم بردارید. برای برقراری ارتباط با تیم مشاوره می‌توانید با شماره‌های ۰۲۱۲۸۴۲۳۸۰۹ و ۰۳۱۴۲۷۴۴۴۰۰ تماس بگیرید یا سوالات خود را از پشتیبانی سایت بپرسید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فعالیت‌های مشاورین کارگشا، می‌توانید به صفحه اجتماعی گروه مشاورین کارگشا (لینک پیج اینستاگرام) مراجعه کنید.

منبع: sharifstrategy